dişçi korkusu, dişçi korkusunu yenme

Dişçi Korkusuna Son!!

Diş tedavilerinde kesintisiz hizmet veren ağız ve diş sağlığı merkezleri tüm uzman hekim kadrosuyla,  ameliyathanelerinin de olması sebebiyle genel anestezi ve sedasyon altında  korkusu olan ve iletişim kurulamayan bireylere anında hizmet verebilmeleri sayesinde diş tedavileri konusunda öncelikle tercih ediliyorlar.

Bahçelievler ve Bahçeşehir’ de bulunan  DENTOPİA  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri,  tüm diş hekimliğinin uzmanlık alanlarında ve 3 ameliyathanesiyle 7/24 kesintisiz bu hizmeti vermektedir. Ayrıca çocuk hastaları için oluşturulmuş özel klinik ve oyun alanları sayesinde de çocuklar korkusuzca tedavilerini yaptırmaktadır.

GENEL ANESTEZİ VE SEDASYON DİŞ HEKİMLİĞİNDE HANGİ TİP HASTALARDA TERCİH EDİLİR?

·      Fiziksel engelli çocuklarda,

  • Mental (zihinsel) engelli çocuklarda,
  • Acil tedaviye ihtiyacı olmasına rağmen iletişim kurulamayan çocuk veya erişkinlerde,
  • Biberon çürüğü veya erken çocukluk çağı çürükleri adı verilen yaygın çürüklere sahip ikna yoluyla tedavi edilemeyecek küçük yaştaki çocuklarda,
  • Genel anestezi yapıldığı takdirde tıbbi risklerin azalacağı (bazı sistemik rahatsızlıklar gibi) vakalarda,
  • Herhangi bir nedenle (uzak yerde oturulması, alerjik reaksiyon riski vb) tedavilerin tek seansta yapılması gereken çocuklarda.
  • İleri derecede fobisi (Korku) olan erişkin hastalar 
  • Genel Anestezi gerektiren cerrahi girişimler (Kemik grefti, Kemik kisti vb.) 
  • Lokal anestezi ile tek seansta yapılması mümkün olmayan birçok cerrahi işlemin kısa sürede (2 saat gibi) genel anestezi altında yapılmasını isteyen hasta grubu 

DİŞ TEDAVİLERİNİN GENEL ANESTEZİ ALTINDA YAPILMASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

·      Tüm işlemlerin tek seansta gerçekleşmesi aile ve çocuğun tedavi sürecinde yıpranmasını engeller.

·      Küçük yaştaki çocukların kontrolsüz olarak yaptıkları ani hareketler sonucu oluşabilecek yaralanma riski ortadan kaldırılır.

·      Kontrollü çalışma sahası sayesinde tedavinin tüm aşamaları özellikle iletişim güçlüğü olan küçük çocuklarda ideal bir şekilde tamamlanabilmektedir.

 

 

DENTOPİA gelişmiş teknolojiye sahip görüntüleme sistemleri sayesinde panoramik ve gerektiğinde tomografi alınarak tanı ve tedavi planının oluşturulmasında da hastaların güvenini kazanıyor. 

WhatsApp